top of page
026860.jpg

Kristina Jatautaitė Stanevičiene un NBS Jūras spēku BIGBENDS

JSO_Davids.jpg

Vakara programmu atklāsim ar brīnišķīgās balss īpašnieci no Lietuvas - Kristina Jatautaitė Stanevičiene kuru muzikāli pavadīs NBS Jūras spēku BIGBENDS!

Kristina Jatautaitė Stanevičiene ir profesionāla džeza dziedātāja un ārkārtīgi plaša spektra izpildītāja. Soliste spēlē mūziklos, dzied vokālajā kvartetā "Cappella'A", uzstājas kopā ar rokgrupu "Royce", Lietuvas Jūras spēku pūtēju orķestri un Klaipēdas diksilendu "Memeland".
Sevis izmēģināšanu dažādos stilos soliste salīdzina ar dimanta pulēšanu:
“Lavierēt starp žanriem nozīmē iejuties citos tēlos. Man tā ir pašizpausme. Krāsaini un daudzpusīgi. Ar mākslinieku nevar notikt nekas brīnišķīgāks par iespēju izpildīt dažādu mūziku."

 

NBS bigbenda kodolu veido mūziķi no bijušā Sauszemes spēku orķestra un Jūras spēku orķestra. NBS bigbends ir sagatavojis vairākas koncertprogrammas, kuras atskaņotas gan dažādās Latvijas pilsētās, gan ārpus valsts robežām. Bigbends aktīvi piedalās dažādos festivālos.

2019. gadā NBS Bigbends atgriežas Jūras spēkos, kā Jūras spēku orķestris. Orķestris nodrošina militārās ceremonijas un iestudē koncerta programmas. Orķestrī aktīvi muzicē dažādu sastāvu ansambļi : Trombonu kvartets, saksofonu kvartets, metālu kvintets u.c.

Paralēli orķestrim izveidojās 7 karavīru (mūziķu) grupa “VAIROGS”, kurš caur latviešu un citu tautu komponistu dziesmu atskaņojumiem, rada drosmīga, bezbailīga un savu zemi mīloša latviešu karavīra tēlu. Tas viss ar neiztrūkstošā “Liepājas roka” tradīcijās koptajām vērtībām un krāšņumu. 

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page